Saxo Bank spúšťa súťaž k majsrovstvám sveta vo futbale Ako-investovat.sk .


Saxo Bank, vedúci špecialista na online trading a investície, vyzvala traderov, aby na základe ekonomických parametrov predpovedali výsledky Majstrovstiev sveta vo futbale. Súťaž bude založená na skupinách MS tak, ako sú rozlosované. Víťazná krajina každého zápasu bude určená podľa parametrov ako sú: relatívna sila rastu HDP, mena, akcie, inflácia, nezamestnanosť, komodity a ďalšie makroekonomické dáta. Parametre pre každú hru budú zvolené náhodne ráno v deň zápasu. Dve krajiny, ktoré sa dostanú z každej skupiny, budú tie s najlepším výkonom podľa našich trhovo-finančných parametrov.
 
Napríklad USA budú hrať v skupine G s Portugalskom. Ak bude zvoleným parametrom mena, bude víťaz určený na základe výkonu eura oproti doláru v deň zápasu. Traderi možno budú favorizovať dolár vzhľadom k jeho tichému jarnému comebacku, ale volatilita trhu zase možno hovorí trochu nečakane pre euro. Podobným spôsobom budú hodnotené ďalšie výsledky na základe najlepšieho výkonu akciového trhu alebo priemerného zisku dvoch kľúčových vývozných artiklov, napríklad bavlny či nafty.
 
Súťaž je otvorená pre všetkých návštevníkov platformy TradingFloor.com, ktorá je vlastne sociálno-obchodnou platformou Saxo Bank, ktorá umožňuje užívateľom z celého sveta zdieľať svoje obchodné stratégie a výkon v širokom spektre investičných nástrojov. Účastníkom sa stačí iba zaregistrovať a napísať tip na víťaza z 32 súťažiacich krajín. Na špeciálnej stránke https://www.tradingfloor.com/publications/world-cup-2014 nájdete interaktívne tabuľky a výsledky a zároveň bude stránka slúžiť aj ako fórum, kde môžu účastníci debatovať o výsledkoch zápasov.
 
Steen Jakobsen, hlavný ekonóm a CEO Saxo Bank hovorí: „Je veľa podobností medzi hrou na trhoch a kopaním do lopty. Španielsko síce od minulých majstrovstiev dominuje svetovému futbalu, ale jeho dominancia na horúcej brazílskej pôde nie je v žiadnom prípade zaručená. Dobre známa investičná poučka koniec koncov hovorí, že minulé úspechy nie sú zárukou úspechov budúcich. To isté platí aj pre futbal. Trhy aj výkonnostné športy podliehajú nepredvídateľným a rozvratným silám, vďaka ktorým je tipovanie víťazov veľmi ťažké. Futbal je aj naďalej hrou, ktorá baví nás všetkých. Keby boli politici a ich poradcovia aktívnymi futbalistami, pochopili by, že futbal má riešenie pre všetky svetové ekonomické problémy – silný tím má výbornú obranu, schopné individuality v strede ihriska a skvelých útočníkov. “
 

V článku bol spomínaný Trading Floor, preto sem dávam odkaz na základné informácie o tomto nástroji v slovenčine. http://sk.saxobank.com/lp/cp/tradingfloor Pridal: Lukáš Pokorný dňa 30.06.2014 o 14:59
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:1 Komentáre Galéria (1)

Najnovšie články

Ste v II. pilieri? Toto by ste si mali určite prečítať

TLAČOVÁ SPRÁVA: Historicky najväčšia investícia do fintech startupu v SR

monday
18.03.2019
Investície | redakcny clanok

Zaujímavé grafy z pohľadu TA (5)

wednesday
27.02.2019
Investície | redakcny clanok

ETF, ktoré sa zameriavajú na rast dividend

wednesday
27.02.2019
Fondy a ETF | juraj.kisak

Fidelity uvádza fond zameraný na udržateľné vodné a odpadové hospodárstvo

wednesday
05.12.2018
Fondy a ETF | redakcny clanok
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)