POPRI ZÁCHRANE FINANČNÉHO ZDRAVIA MÔŽEME ZACHRAŇOVAŤ AJ ĽUDSKÉ ŽIVOTY

22.03.2024  /  Redakcia

Marec je mesiac, kedy každý jeden z nás odovzdáva daňové priznanie, popr. platí dane z príjmu. Každoročne máme možnosť rozhodnúť sa, komu posunieme 2% z našej dane, a tým sa stávame priamo súčinní pri realizácií činov, ktoré nami vybraná organizácia vykonáva.

Na Slovensku je mimovládnych organizácií naozaj veľa, preto je vždy z čoho vyberať a my veríme, že každý jeden daňovník túto úlohu berie zodpovedne, pretože darovanie 2% z dane neznamená žiadne peniaze navyše. Práve naopak. Pokiaľ sa rozhodnete svoje 2% z dane nedarovať, pripadnú do štátneho rozpočtu, a Vy tak premrháte možnosť niekomu pomôcť.

Nezisková organizácia Spolu dokážeme viac n. o. je zameraná na zvyšovanie kvality života na Slovensku a priamu záchranu ľudských životov. Jej cieľom je pomáhať ľuďom, ktorí boj o život bez podpory iných ľudí prehrajú. Jej budúcu činnosť môže každý z nás podporiť poukázaním priameho príspevku na transparentný účet vedený v Slovenskej sporiteľni SK3909000000005189968199 alebo práve darovaním vyššie spomínaných 2% z dane.

Čo tým môžeme dosiahnuť:

  • zabezpečovanie dostatočného množstva krvi na území Slovenska
  • zvyšovanie povedomia o potrebe darovania krvi
  • vzdelávanie v oblasti darcovstva krvi
  • pomoc konkrétnym osobám s výzvami na darovanie krvi
  • podporiť Vás a Vašu spoločnosť, pre ktorú ako poďakovanie nezisková organizácia zabezpečí pozitívne PR v rámci celého Slovenska
  • a mnoho iného

V nasledujúcich riadkoch Vám priblížime činnosti, ktorými sa Spolu dokážeme viac n. o. zaoberá a čo sa jej v priebehu doterajšej činnosti podarilo dosiahnuť.

DARUJ KRV – DARUJ ŽIVOT

V rámci tohto projektu nezisková organizácia podporuje darovanie krvi, náboruje nových darcov, vzdeláva ľudí v tejto oblasti a pomáha zabezpečovať dostatok krvi na Slovensku. Za rok 2023 sa v rámci projektu podarilo darovať viac ako 952 litrov krvi, vďaka čomu bolo zachránených viac ako 2 856 životov.

Každoročne organizuje bezplatné kultúrne podujatia pre darcov krvi ako poďakovanie, a zároveň sa snaží zvýšiť množstvo benefitov pre darcov krvi na Slovensku.

VIANOČNÝ BAZÁR

Nezisková organizácia každoročne organizuje zber obnoseného šatstva a iných použiteľných vecí pre rodiny, ktoré nemajú finančné prostriedky na nové, popr. sú v hmotnej núdzi. Rodinám ich poskytuje za dobrovoľný príspevok, a výťažok je následne poukázaný na ďalšie účely. V roku 2023 to bolo Detské oddelenie Kysuckej nemocnice v Čadci. Výška darovanej sumy bola 4 001,80€. Okrem toho sa podarilo zakúpiť 5 životne dôležitých prístrojov pre spomínané Detské oddelenie v celkovej hodnote 3 550€.

V roku 2024 je naplánovaný rodinný festival, ktorý bude odmenou pre všetkých darcov, ich rodiny, partnerov a podporovateľov projektu, a aj Vy môžete byť jedným z nich.  Darovaním svojich 2% totiž výrazne pomôžete neziskovej organizácii napredovať a rozširovať mieru pomoci do všetkých krajov Slovenska.

Tip: Viac informácií a postup ako darovať svoje 2% z dane sa dočítate tu: https://www.darujkrvdarujzivot.sk/podpora-projektu/

Len vďaka nám, ľuďom, sa môže šíriť dobro. Nie nadarmo sa spomínaná nezisková organizácia volá Spolu dokážeme viac n. o..

Viac informácií o neziskovej organizácii sa dozviete tu:

web: www.darujkrvdarujzivot.sk

Instagram: https://www.instagram.com/darujkrvdarujzivot/

Facebook: https://www.facebook.com/darujkrvdarujzivot

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC-u_GYarslGLtto17qG78_g

Tieto články Vám prináša kolektív nášho neúnavného redakčného tímu. Máš záľubu v investíciach? Pridaj sa k nám aj ty.