Fin.TechSummit s účasťou odborníkov i investorov

06.11.2017  /  Redakcia

Prvý ročník konferencie Fin.TechSummit sa bude konať 16. novembra 2017 v Bratislave v Hoteli Crowne Plaza. Ponúka príležitosť získať jedinečné know-how v oblasti inovácií a technologických zmien vo finančnom sektore, ako aj možnosť stretnúť sa s poprednými odborníkmi a investormi v tejto oblasti.

Konferencia Fin.TechSummit priblíži, ako moderné technológie ovplyvňujú vývoj a napredovanie firiem vo finančnom sektore. O problematike digitálnej ekonomiky budú diskutovať skúsení spíkri z finančno-technologickej scény v netradičných konferenčných formátoch, ktoré kladú dôraz na B2B matching priamo na konferencii a osobné prepájanie odborníkov z rôznych oblastí.

Účasť na podujatí potvrdili medzinárodní spíkri (Veľká Británia, Estónsko, Hongkong, Švajčiarsko, Nemecko a pod.), ktorí vo svojom odbore patria k svetovej špičke. Účastníci konferencie majú jedinečnú možnosť stretnúť sa s nimi priamo na podujatí a konzultovať s nimi svoje špecifické problémy. Súčasťou konferencie bude aj ťažba kryptomien, bitcoinový automat a mnoho zaujímavých prezentácií v sekcii EXPO.

Fin.TechSummit je určený zástupcom finančných spoločností, ktorí sú otvorení inováciám, IT špecialistom, rovnako aj investorom z celého stredoeurópskeho regiónu. „Bratislava ponúka ideálnu východiskovú polohu pre hľadanie ciest pre spoločnú kooperáciu a napredovanie,“ hovorí Davy Čajko, zakladateľ, organizátor a odborný garant podujatia.

Jedinečné know-how a efektívny networking

Konferencia Fin.TechSummit ponúka svojim účastníkom konkurenčnú výhodu v podobe špecifického know-how, ktoré tu môžu získať. Spíkri zo stredoeurópskeho regiónu, pobaltských krajín a Veľkej Británie si pripravili obsah šitý na mieru, ktorý nebude voľne prístupný. Poradia tiež, ako investovať do spoločností zaoberajúcimi sa technologickými inováciami, alebo ako sa zapojiť do investovania. Experti na digitálne inovácie vo finančnom sektore sa v panelových diskusiách podelia o svoje skúsenosti, ktoré doplnia konkrétne prípadové štúdie, prezentácie start-upov a inovatívnych spoločností.

Súčasťou konferencie bude aj 24-hodinová výzva – hackaton, ktorej cieľom bude vytvoriť návrh aplikácie zameranej na správu rodinných financií. Na víťaza hackatonu čaká atraktívna finančná odmena od 365.bank a možnosť vzájomnej spolupráce.

Fin.TechSummit predstavuje ideálnu platformu na rokovania. Pomáha prepájať správnych ľudí a šetriť čas. Organizátori pri koncipovaní konferencie dbali na to, aby účastníci získali víziu o budúcnosti tohto odvetvia, a zároveň mali možnosť stretnúť sa s tými, ktorých potrebujú pre ďalšie napredovanie.

„Inovatívny formát konferencie umožňuje časovo efektívne nielen nájsť odpovede na akútne otázky, ale zároveň pomocou praktického zapojenia technológií aj tých správnych ľudí. Priam podnecuje organizovanie pracovných stretnutí priamo na podujatí,“ dopĺňa Davy Čajko.

Tematické okruhy

Fin.TechSummit začne moderovaným okrúhlym stolom tzv. roundtable, ktorý povedie Lydia Goutas, managing partner v Lehner Executive Partners spolu s piatimi ďalšími spíkrami. Téma bude legislatíva súvisiaca s PSD2 – Smernicou Európskej komisie o bankových platbách. Súčasťou tejto témy bude aj REGTECH – ako môže použitie nových technológií uľahčiť plnenie regulačných požiadaviek. Technologické inovácie nastoľujú otázky najmä ohľadom zvyšovania bezpečnosti, preto sa špeciálna pozornosť bude venovať ochrane osobných údajov, zabezpečeniu účtov, kreditných kariet, identifikačných preukazov a pod.

Druhý tematický okruh moderovaného okrúhleho stola sa dotkne ľudského kapitálu v oblasti bankových služieb.

Formou moderovaného okrúhleho stolu i formou prezentácií sa odborníci bližšie pozrú na technologickú revolúciu blockchain (špeciálny druh distribuovanej decentralizovanej databázy, ktorá zaznamenáva všetky platby takzvaných kryptomien, ako napríklad bitcoin – poznámka redakcie) so zameraním na kryptomeny.

Druhý blok podujatia bude venovaný prezentáciám, medzi ktorými nebude chýbať prezentácia úspešného modelu spolupráce banky so start-upmi.

„Spolupráca so startupmi je win-win model, tak pre banku, ako aj pre samotný startup a v neposlednom rade aj pre klienta. Startupisti sa špecializujú na oblasti finančných technológií, na ktoré banky nemusia mať kapacity ani dostatočnú expertízu. Výhodou je, že môžu odpilotovať svoje idey v reálnom bankovom prostredí. My sme pritom nemuseli hľadať ďaleko, pretože svetových expertov v oblasti umelej inteligencie, data science či user experience máme aj na Slovensku, resp. v Čechách,“ uvádza Marek Šupa, CEO 365.bank.

Viac informácií a možnosť registrovať sa nájdete na www.fintechsummit.sk

Videopozvánku si môžete pozrieť tu: http://bit.ly/FinTechsummit-video

TechSummit Events

TechSummit vytvára inovatívny eventový ekosystém so zameraním na špecifické témy. V stredoeurópskom regióne ide o unikátnu platformu inovatívnych konferencií, o ktorých sa môžete dozvedieť viac tu: http://bit.ly/techsummit-2018

O spoločnosti Future Proof

Spoločnosť Future Proof je zakladateľom a organizátorom medzinárodnej konferencie o technologických inováciách Techsummit. Jej misiou je vytvárať a organizovať otvorené platformy (eventy, konferencie a huby), ktoré sú zamerané na technológie a inovácie. Spoločnosť tiež založila prvý Smart City HUB v strednej a východnej Európe.

Ďalšie informácie získate od:

Mgr. Viera Štefinová

Smart City HUB

Obchodná 3, 811 06 Bratislava

+421 948 045 540

office@techsummit.sk

Tieto články Vám prináša kolektív nášho neúnavného redakčného tímu. Máš záľubu v investíciach? Pridaj sa k nám aj ty.