TS: Interactive Brokers Central Europe expanduje v strednej a juhovýchodnej Európe

02.06.2021  /  Redakcia

Interactive Brokers Central Europe poskytne kritickú IT infraštruktúru a podporu rýchlo rastúcemu regiónu


GREENWICH, Conn. a BUDAPEŠŤ, Maďarsko – 1. júna 2021 – Interactive Brokers Central EuroInteractive Brokers Group (Nasdaq: IBKR), globálna maklérska spoločnosť, dnes oznámila, že jej maďarský subjekt sa pripojí k Budapeštianskej burze cenných papierov (BSE), druhej najväčšej burzy v strednej a východnej Európe podľa trhovej kapitalizácie a likvidity, ako registrovaný maklérsky subjekt od 12. decembra 2020 s licenciou od Magyar Nemzeti Bank (MNB). Ide o súčasť strategických plánov firmy expandovať v strednej a juhovýchodnej Európe prostredníctvom maďarského subjektu Interactive Brokers Central Europe Zrt, (IBCE).

Expanzia Interactive Brokers do strednej a juhovýchodnej Európy prichádza v kontexte nového európskeho obchodného modelu tejto globálnej maklérskej spoločnosti po brexite, v rámci ktorého spoločnosť poskytne klientom v rôznych regiónoch Európy komplexnejší balík služieb. IT je základným pilierom globálneho obchodného modelu Interactive Brokers a silná pozícia Maďarska ako IT centra, ako aj jeho strategická poloha, zaisťujú najvyššiu úroveň podpory tejto kritickej infraštruktúry.

Interactive Brokers založil pred viac ako 43 rokmi založil pán Thomas Peterffy, zakladajúci predseda predstavenstva, ktorý v roku 1965 emigroval z Maďarska do Spojených štátov. Dnes je jednou z najvýznamnejších burzových spoločností na svete s vlastným kapitálom vo výške viac ako 9,7 miliardy amerických dolárov (USD), trhovým kapitálom vo výške 28 miliárd USD a kapitálom klientov vo výške približne 340 miliárd USD.

„Reštrukturalizujeme naše európske operácie, aby sme sa po brexite mohli zamerať na trhy strednej, východnej a juhovýchodnej Európy, ktoré vykazujú vysoký rast,” povedal Peterffy. „Na úvod plánujeme zamestnať približne 100 ľudí na podporu a obsluhu našich regionálnych klientov. Tým rozšírime naše operácie v strednej Európe, aby sme držali krok s rýchlym rastom počtu klientov tak v západnej a východnej Európe, ako aj po celom svete.”

Viac ako štvrtina klientov spoločnosti Interactive Brokers pochádza v súčasnosti z Európy a Afriky a ich počet naďalej stúpa. K 30. novembru sa celosvetový počet klientskych účtov medziročne zvýšil o 52 %, pričom viac ako 80 % z nich pochádzalo práve z krajín mimo Spojených štátov.

„Sme radi, že od začiatku roka až doteraz si u nás otvorilo účty 20 000 nových klientov a úspešne sme do IB Central Europe previedli investície 40 000 existujúcich klientov zo strednej a východnej Európy s aktívami v hodnote približne 3 miliardy USD,” dodal Miklos Hanti, generálny riaditeľ Interactive Brokers Central Europe Zrt. „Tešíme sa na to, že budeme získavať nových klientov buď priamo prostredníctvom IB Central Europe, alebo prostredníctvom uvádzajúcich maklérov a tretích strán.”

Interactive Brokers ponúka klientom na celom svete možnosť investovať do akcií, opcií, forwardových kontraktov (futures), mien, dlhopisov a fondov na 135 trhoch v 33 krajinách z jedného integrovaného investičného účtu. Klienti Interactive Brokers môžu tiež využívať zvýhodnené ceny, nízké maržové sadzby, pevné ceny devízových konverzií a pokročilé technológie. Spoločnosť je známa aj tým, že verejnosti poskytuje širokú škálu bezplatných možností vzdelávania.

„Tešíme sa na šírenie poznatkov a vedomostí o kapitálových trhoch medzi našimi budúcimi klientmi v celej strednej Európe,” uzavrel pán Peterffy.

O Interactive Brokers Group, Inc.:

Pobočky Interactive Brokers Group poskytujú klientom na celom svete automatizované obchodovanie a úschovu cenných papierov, komodít a devíz na viac ako 135 trhoch v mnohých krajinách a menách z jedného integrovaného investičného účtu IBKR. Poskytujeme tiež služby individuálnym investorom, hedžovým fondom, obchodným skupinám, finančným poradcom a sprostredkovateľom. Štyri desaťročia sa zameriavame na technológie a automatizáciu, čo nám umožňuje poskytovať našim klientom jedinečnú sofistikovanú platformou na správu ich investičných portfólií. Našim klientom sa snažíme poskytovať výhodné ceny a nástroje na obchodovanie, riadenie rizík a portfólia, výskumné nástroje a investičné produkty, a to všetko s nízkymi alebo žiadnymi nákladmi, čo im umožňuje dosahovať vynikajúce výnosy z investícií. Časopis Barron’s zaradil spoločnosť Interactive Brokers na prvé miesto s 5 hviezdičkami, čo predstavuje maximálne skóre, vo svojom hodnotení najlepších online brokerov z 24. februára 2020.

Tieto články Vám prináša kolektív nášho neúnavného redakčného tímu. Máš záľubu v investíciach? Pridaj sa k nám aj ty.