Čo sme najviac pozerali na diskusnom fóre Ako investovať za posledný rok?

09.12.2021  /  Redakcia

Nadviažeme na starší článok, ktorý sme písali už v apríli tohto roka. Vtedy nám nedala zvedavosť, ktorá nás viedla k tomu, aby sme si pozreli cez čísla to, ktoré témy najviac klikáme na diskusnom fóre po jeho reštarte.

A dnes je to zase presne rok, od kedy sme spravili refresh nášho webu a diskusného fóra. Bolo by teda fajn pozrieť sa pri tejto príležitosti cez google analytics na čísla opäť.

Diskusné fórum ako-investovat.sk – od 11/2011 – do 11/2021

Z grafu google analytics sú hneď zrejmé tri zaujímavé informácie

1. Počet zobrazení stránok na fóre stúpol v minulom mesiaci november opäť na nové rekordné úrovne (cca 310 tisíc zobrazení) a prekonal tak aj vrchol z januára tohto roka (cca 250 tisíc zobrazení).

2. Najmenšia klikanosť za posledný rok bola v období leta, čo je však dôležitejšie, udržala sa na úrovni maxím, ktoré malo fórum neprekonateľné od roku 2013 (cca 150 tisíc zobrazení).

3. Klikanosť fóra má jednoznačný súvis s tým, v akej časti roka sa zrovna nachádzame. Aj údaje z minulosti, ktoré máme vďaka google analytics k dispozícii potvrdzujú, že návštevnosti a klikanosti fóra najviac prospieva „zima“ (mesiace november až január) a najmenej obdobie „leta“ (mesiace jún až august). Tento vzorec sa rok čo rok opakuje a najväčšiu výnimku tvorilo len obdobie začiatku Covid pandémie (marec až máj 2020).

Najviac pozeranými tematickými okruhmi (resp. kategóriami ) sa za posledný rok (11/2020 až 11/2021) stali nasledovné:

1.      Fondy, ETF, Hedge fondy

2.      Akcie – investovanie do akcií

3.      Brokeri – cez koho na burzu

4.      Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií

5.      Potrebujem investovať, sporiť, poistiť sa

6.      Dane a naše investície

Najviac pozeranými témami (resp. vláknami) za posledný rok (11/2020 až 11/2021) boli:

1.      ETF – SLSP

2.      Trading 212

3.      Investovanie do akcii – začiatočník Martin7 ( +AMD )

4.      INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

5.      ETF – FINAX

6.      ETF cez EIC

K týmto výsledkom treba určite povedať to, že dominantný záujem o ETF naďalej pretrváva pričom najväčší záujem je o ETF cez SLSP, z brokerov je najviac pozeraný Trading 212 a z traderov na našom fóre aj naďalej Martin7. Mimochodom jeho vlákno ako aj vlákno ETF – SLSP a Trading 212 sú klikanejšie dokonca viac ako celá posledná kategória v zozname, teda „Dane a naše investície“ 😊

Tieto články Vám prináša kolektív nášho neúnavného redakčného tímu. Máš záľubu v investíciach? Pridaj sa k nám aj ty.