Aktualizácia: Ministerstvo financií údajne prehodnocuje svoje stanovisko k ETF

04.11.2021  /  Redakcia

Aktualizáciu čítajte nižšie!

Potom, čo sa najmä sociálnymi sieťami začala bleskovo šíriť správa o pomerne zvláštnom stanovisku uverejnenom na webovej stránke Finančnej správy k otázke zdaňovania príjmov z investovania do ETF fondov, reagovala k tejto téme svojim stanoviskom aj Asociácia obchodníkov s cennými papiermi.

Na Slovensku si v posledných rokoch získali ETF svoju popularitu aj z dôvodu možného uplatnenia tzv. 1 ročného časového testu. Vyššie uvedené stanovisko Finančnej správy však vytváralo u investorov pochybnosti a neistotu v tom, či je takýto časový test pri investíciách do ETF vôbec možné uplatňovať.

Tejto témy sa rýchlo chytili už aj novinári. Denník N napríklad priniesol tento článok. Investorská verejnosť sa však okrem názoru odborníkov z neho dozvedela aj to, že: „Ministerstvo si však za zverejneným stanoviskom stojí.“

Téme zdaňovania ETF a zneistenia investorov sa už venoval aj Forbes v tomto článku alebo HN online v tomto článku.

Dnes priniesol denník N ďalšiu a asi najviac dôležitú, aj keď len krátku správu, žeMinisterstvo financií prehodnocuje svoje stanovisko, že by sa výnosy z niektorých ETF fondov mali zdaniť.“ Je to zvrat?

Je vidno, že táto problematika a téma momentálne zamestnáva hlavy mnohých ľudí a je veľmi aktuálna. Budeme ju preto naďalej sledovať a informovať vás o novinkách, či prípadnom posune.

NOVINKA!

Sporné stanovisko Finančnej správy k otázke zdaňovania príjmov z investovania do ETF fondov, ktoré bolo dostupné na https://podpora.financnasprava.sk/268661-Pr%C3%ADjmy-z-investovania-do-ETF-fondov, a ktoré tak vyvolalo „vášne“ v investorskej verejnosti je aktuálne nedostupné.


Chcete vedieť k tejto téme viac? Čítajte, pýtajte sa a diskutujte tu na diskusnom fóre.

Tieto články Vám prináša kolektív nášho neúnavného redakčného tímu. Máš záľubu v investíciach? Pridaj sa k nám aj ty.