Nedávno sme písali o tom, že len veľmi málo z nás – sporiteľov v II. pilieri využilo investičnú príležitosť, ktorá sa v dôsledku COVID-19 paniky vyskytla na akciových trhoch.
V minulom článku sme si ukázali, že pokiaľ nejaké peniaze nepotrebujeme a sú pre nás až „smiešne“ nízke, v takom prípade je viac ako rozumné predstaviť si ich potenciálnu hodnotu, ktorú vedia nadobudnúť pravidelným a dlhodobým investovaním v budúcnosti.
„Sú to smiešne peniaze.“; „To je nič.“; „To je strašné, ako málinko ten štát prispieva na deti.“ S týmito označeniami sa bežne stretnete vtedy, keď sa spýtate ľudí na príspevky na dieťa.
Veľa ľudí povie, že by aj radi niečo investovali, ale žiaľ nie je z čoho… Ruku na srdce, je to naozaj tak alebo je problém úplne niekde inde a bavíme sa v skutočnosti len o akejsi finančnej (ne)disciplíne?
V dnešnom modernom svete a pri súčasnom životnom štýle
Pred nedávnom sme narazili na jeden zahraničný článok na www.marketwatch.com. Po jeho prvom prečítaní sme si povedali, že je to dobrý článok, avšak evidentne nie pre naše pomery. Azda len pre US alebo najvyspelejšie krajiny EÚ.
Vedieť, koľko by ste mali mať našetrené v čase odchodu do dôchodku v každej fáze vášho života, vám pomôže odpovedať na dôležitú otázku: Odložil som dosť? V tomto článku Vám prinášame pár užitočných informácií, ktoré vám pomôžu stanoviť ciele úspor podľa veku na ceste k odchodu do
Prichádza čas dovoleniek a preto sa v tomto článku zameriame na to, ako je možné ušetriť pri kúpe dovolenky, ktorú si vyberieme cez cestovnú agentúru. Celý článok sme zhrnuli do štyroch bodov:
1. Ako ušetriť nákupom cez cestovnú agentúru
2.
Pracovná neschopnosť je jedno z hlavných pripoistení v zmluve, zároveň sa v jednotlivých poisťovniach najviac líši. V minulom článku sme si prešli základné rozdiely.
Dnes sa dočítate o odlišnostiach v čakacích dobách a o prípadoch, kedy vám poisťovňa odmietne plniť poistné plnenie.
Dlhodobá práceneschopnosť je záležitosť, ktorá dokáže poriadne narušiť rodinný rozpočet. Príjmy v tom momente padnú, výdavky však ostávajú. Ak chýba finančná rezerva, dokáže sa človek veľmi rýchlo dostať do problémov. Siahne po drahom úvere, narušia sa vzťahy v rodine.
Životné poistenie je finančný produkt, ktorého úloha spočíva vo vykrytí finančných strát a dodatočných nákladov, ktoré vzniknú smrťou poisteného alebo nepriaznivou zmenou jeho zdravotného stavu.
Sme klikaní. Veľké množstvo užívateľov (najvyššia návštevnosť doteraz - 36 000 UIP/mesiac).
Sme top. Najväčšie a aj najstaršie diskusné fórum svojho druhu na Slovensku.
Je nás kopa. Obrovská komunita ľudí s rovnakým záujmom už od roku 2006.
Sme v dianí. Články, analýzy a porovnania venované aktuálnym témam investovania a financií.