Akcie padajú a výnosy dlhopisov rastú k úrovniam, ktoré sme dlho nevideli

18.01.2022  /  Redakcia

Ešte včera boli americké akciové trhy zatvorené pri príležitosti dňa Martina Luthera Kinga a už dnes čelia silným výpredajom po trojdňovej prestávke. Nie je za tým Omikron. Wall Street sa totiž údajne obáva skoršieho zvýšenia úrokových sadzieb, než sa všeobecne očakávalo.

To sa podpísalo nielen pod negatívnu náladu na akciových trhoch, ale aj pod rast výnosov na amerických štátnych dlhopisoch. Tie smerujú k hodnotám, ktoré sme tu nevideli vďaka extrémne uvoľnenej monetárnej politike FED-u už celých 5 rokov. Výnos 2 ročných US štátnych dlhopisov dnes dosiahol úroveň 1,04%, 5 ročných 1,65% a 10 ročných 1,86%.

Zdroj: CNBC

Akciovým trhom dnes nepomohli ani očakávané zverejnenia firemných výsledkov Goldman Sachs (GS), PNC Bank (PNC) a Bank of New York Mellon (BK) a ani správa o tom, že spoločnosť Microsoft (MSFT) dosiahla významný technologický obchod – dohodu o akvizícii Activision Blizzard (ATVI) v hodnote 68,7 miliardy USD. Dnešný výpredajný tlak dostal americké akciové indexy k technicky veľmi dôležitým úrovniam.

Zdroj: Finviz.com

Poslúžia tieto úrovne ako technická podpora a akciové indexy sa od nich odrazia opäť smerom nahor, alebo budú prelomené a nasledované aj ďalšími výpredajmi?


Chcete k tejto téme diskutovať? Diskutujte tu na našom diskusnom fóre.

Tieto články Vám prináša kolektív nášho neúnavného redakčného tímu. Máš záľubu v investíciach? Pridaj sa k nám aj ty.