„Toto nebude dobré“: Generálny riaditeľ spoločnosti Moderna o tom, čo mu hovoria vedci o variante Omikron. Trhy opäť padajú.

30.11.2021  /  Redakcia

Kým ešte včera sa akciové trhy akoby zastavili po piatkovom silnom výpredaji a investori uvažovali o dopadoch nového variantu koronavírusu, dnes majú jasno – opäť padajú.

Zdroj: Finviz.com

K predajnému tlaku prispeli aj komentáre od hlavných výrobcov vakcín proti koronavírusu.

Generálny riaditeľ spoločnosti Moderna (MRNA) Stephane Bancel pre Financial Times povedal, že súčasná vakcína proti COVID-19 pravdepodobne zaznamená podstatný pokles v účinnosti proti variantu Omikron, pričom poznamenal, že na zistenie akéhokoľvek rozsahu poklesu je potrebných viac údajov.

„Myslím si, že to bude podstatný pokles. Len neviem o koľko, pretože musíme počkať na dáta. Ale všetci vedci, s ktorými som hovoril, reagujú v zmysle: „Toto nebude dobré“.

Generálny riaditeľ spoločnosti Pfizer (PFE) Albert Bourla pre CNBC povedal, že si „nemyslí, že výsledkom bude, že vakcíny nechránia“, ale že „výsledkom môže byť, čo ešte nevieme, že vakcíny chránia menej.“

Obe spoločnosti už uviedli, že zbierali údaje o variante Omikron a že v najbližších týždňoch budú k dispozícii viac definitívne informácie. Vedci zatiaľ nezistili, či sa nový variant prenáša ľahšie alebo je zodpovedný za závažnejšie ochorenie ako predchádzajúce verzie vírusu.

Zdroj: Marketwatch, Finance Yahoo


Chcete k téme vakcín proti COVID-19 diskutovať? Diskutujte tu na našom diskusnom fóre.

Tieto články Vám prináša kolektív nášho neúnavného redakčného tímu. Máš záľubu v investíciach? Pridaj sa k nám aj ty.