Červený víkend pre Krypto: Bitcoin sa dnes ráno prepadol o 20%

04.12.2021  /  Redakcia

Cena Bitcoinu dnes prudko klesla (chvíľu až pod 42 000 USD). Bitcoin stratil v jednom momente za jediný deň až pätinu svojej hodnoty a klesol tak o cca 40 % z historického maxima na úrovni 69 000 USD, ktoré dosiahol začiatkom novembra. Bitcoin sa cez deň stabilizoval, momentálne sa hýbe nad úrovňou 48 000 USD.  

Zdroj: Finviz

Výpredaje údajne spôsobila kombinácia vyberania ziskov po volatilnom týždni, makroekonomické obavy a neistota ohľadom Omikronu. Silný výpredaj tiež zaznamenali aj ostatné kryptomeny.

Na základe kryptomenovej dátovej platformy Coingecko dnes klesla trhová kapitalizácia 11 392 kryptomien, ktoré sleduje, takmer o 15 % na 2,34 bilióna dolárov. Táto hodnota pritom ešte minulý mesiac nakrátko presiahla hodnotu 3 bilióny dolárov, keď Bitcoin dosiahol úroveň rekordných 69 000 dolárov.

Akciové indexy a výnosy amerických vládnych dlhopisov sa v piatok prepadli po tom, čo reportované makroekonomické údaje ukázali, že rast pracovných miest v USA sa v novembri nečakane výrazne spomalil. Víkendový pokles na kryptomenách tak nasleduje volatilný týždeň na finančných trhoch poznačený aj pretrvávajúcou neistotou z nového variantu vírusu COVID-19.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v piatok uviedla, že variant Omikron bol zistený už v 38 krajinách sveta, pričom prvé údaje naznačujú, že tento kmeň je nákazlivejší ako Delta variant.

Cez víkend sú finančné trhy na rozdiel od kryptomien „vypnuté“. Znamená však takýto červený víkend pre kryptomeny aj nejakú predzvesť divokého pondelka či rušného budúceho týždňa na finančných trhoch?

Zdroj: Finance Yahoo


Chcete k tejto téme diskutovať? Diskutujte tu na našom diskusnom fóre.

Tieto články Vám prináša kolektív nášho neúnavného redakčného tímu. Máš záľubu v investíciach? Pridaj sa k nám aj ty.